VYKOUPÍME VAŠI NEMOVITOST!  OPRAVDU?!?

VYKOUPÍME VAŠI NEMOVITOST! OPRAVDU?!?

Potřebujete rychle prodat nemovitost. Důvodů je mnoho. Přemýšlíte, jak co nejrychleji prodat a utržit peníze. Mnoho subjektů nemovitosti vykupuje. Kdy se to nevyplatí? A jak neprodělat?

Mnoho z nás, kdo jsme v minulosti nějakou nemovitost prodávali, narazilo na reklamy o výkupu nemovitostí. Zní to vždy podobně: „Peníze ihned, ...na ruku, ...do 2 dnů, ...do týdne, ...až 120% reálné tržní hodnoty.“ U těchto pobídek by měl člověk hned zpozornit a vše si řádně promyslet.

Nikdo vám nedá víc, než za kolik to sám později prodá, protože z 99% budete jednat pouze s obchodníkem s nemovitostmi. Dokonce vám nedá ani tolik, za kolik byste reálně prodali, kdyby se jednalo o pozvolnější obchod. Musí na tom mít zisk, protože ho to živí.

Ve finále si do kupní smlouvy tyto společnosti nastaví podobná pravidla těm, které fungují u všech koupí/prodejů. Přepis na katastru totiž nelze uskutečnit ze dne na den, smlouvy nebudou připraveny za 5 minut atd. Odhadní cena, ze které vám nakonec dají s bídou třeba 70%, bude stejně nižší než by byla při normálním prodej.

Pokud jste v situaci, kdy opravdu potřebujete prodat rychle a nemáte jinou volbu, zjistěte si alespoň informace o společnosti, či osobě, se kterou do obchodu vstupujete. Abyste nebyli bez nemovitosti i bez peněz.

Pokud přeci jen trošku času ještě máte, obraťte se na renomovaného makléře. Zjistíte, že prodejní cena nemovitosti nemusí být nižší o statisíce proto, abyste rychle prodali. Správně nastavená cena a prezentace nemovitosti vám zajistí velmi dobrý prodej, z praxe kolikrát i za vyšší prodejní cenu, než se předpokládalo. Nebylo by škoda přijít o stovky tisíc? Nehledě na fakt, že zlevnit lze vždycky. Moc levné je často podezřelé. A za radu od realitního makléře nic nedáte.

Jak tedy správně prodat co nejrychleji?

Konzultovat cenu s někým, kdo má za sebou desítky prodejů, zná lokalitu, udělá vaší nemovitosti vhodnou inzerci včetně profesionálních fotek a videa. Mnoho makléřů je i schopno nemovitost propagovat placenou inzercí na různých sociálních sítích, vytvořit pro váš dům nebo byt vlastní webové stránky, udělat reklamu, nemovitost vhodně upravit k prodeji a tak dále.

Každý krok při prodeji nemovitosti pečlivě zvažte, nebojte se ptát, zjišťovat, hledejte reference. Nepodceňte důležitý a poměrně významný obchod vašeho života.

Přihlašte se k odběru článků

Jednou za dva měsíce tipy a rady e-mailem zdarma

zpracováním osobních údajů